ՀՀ ՏԿԵ նախարարը Համաշխարհային բանկի պատվիրակության հետ քննարկել է էներգետիկ, տրանսպորտի և ջրային ոլորտներին վերաբերող հարցեր
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Մերձավոր Արևելքի և Արևելյան Եվրոպայի ենթակառուցվածքների ծրագրերի տարածաշրջանային տնօրեն Չարլզ Քորմյերի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀԲ տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդ Փրայսը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՏԿԵ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, նախարարը ողջունել է հյուրերին և նշել, որ Հայաստանը ՀԲ-ի հետ հարուստ աշխատանքային օրակարգ ունի և այդ օրակարգը վերաբերում է Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության համակարգման ներքո գտնվող գրեթե բոլոր ոլորտներին։
Նա նկատել է, որ ՀԲ-ն Հայաստանի համար երկար տարիներ հանդիսանում է ոչ միայն ֆինանսական, այլև վստահելի ռազմավարական գործընկեր՝ բարեփոխումների, ենթակառուցվածքների զարգացման և ինստիտուցիոնալ կարողությունների ամրապնդման գործում։

Министр ТУИ Армении обсудил с делегацией Всемирного банка вопросы энергетической, транспортной и водной сфер
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял делегацию во главе с Шарлем Кормье, региональным директором Всемирного банка по программам инфраструктур для Ближнего Востока и Восточной Европы. На встрече также присутствовал Роланд Прайс, региональный директор Всемирного банка.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на сообщение Министерства территориального управления и инфраструктур Армении, министр приветствовал гостей и отметил, что Армения имеет насыщенную рабочую программу со Всемирным банком, которая охватывает практически все сектора, находящиеся в координации Министерства территориального управления и инфраструктур.
Он отметил, что Всемирный банк на протяжении многих лет является для Армении не только финансовым, но и надежным стратегическим партнером в реформах, развитии инфраструктуры и укреплении институционального потенциала.