Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանն ու Անիլ Չաուհանը բարձր են գնահատել Հայաստան-Հնդկաստան դինամիկ զարգացող հարաբերությունները
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպել է պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության ուժերի շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հաղորդվում է, որ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ՝ բարձր գնահատելով Հայաստան-Հնդկաստան դինամիկ զարգացող հարաբերությունները:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները և Հարավային Կովկասում անվտանգության ապահովմանն ու խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալացմանն ուղղված ՀՀ ջանքերը:
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի վերաբերյալ:

Роберт Абисогомонян и Анил Чаухан высоко оценили динамично развивающиеся отношения между Арменией и Индией
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Роберт Абисогомонян встретился с делегацией во главе с начальником Генерального штаба сил обороны Республики Индия генералом Анилом Чауханом, находящимся в Ереване с официальным визитом.
Как передает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, собеседники обсудили широкий круг вопросов двусторонней повестки, высоко оценив динамично развивающиеся отношения между Арменией и Индией.
Замминистра иностранных дел РА представил приоритеты внешней политики Армении и ее усилия по обеспечению безопасности и дальнейшей институционализацию мира на Южном Кавказе.
Отмечается, что в ходе встречи собеседники обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.