Էդվարդ Ասրյանն ու Անիլ Չաուհանը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ընթացքը
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն առանձնազրույց է ունեցել Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ, որին հաջորդել է հանդիպում՝ պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքը, ամփոփել երկկողմ համագործակցության շրջանակում իրականացված միջոցառումների արդյունքները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև 2026 թվականի համար պլանավորված միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Երկուստեք կարևորվել է կրթական, մասնագիտական վերապատրաստման, վարժանքների և զորավարժությունների, տարբեր բնագավառներում փորձի փոխանակման միջոցառումների անցկացումը Հայաստանում և Հնդկաստանում:
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխման ուղղությունները՝ ընդգծելով պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության կարևորությունն այս գործընթացում:

Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces and First Deputy Minister of Defense, Lieutenant General Edward Asryan, held a meeting with Chief of the Defense Staff of the Indian Armed Forces, General Anil Chauhan, followed by an expanded meeting of delegations.
During the meeting, the current course of cooperation between Armenia and India in the field of defense was discussed, and the activities carried out within the framework of the Bilateral Cooperation Plan were reviewed, according to the Defense Ministry readout.
The parties also discussed a number of issues related to the effective implementation of the activities planned for 2026. The importance of holding events in the fields of education, professional training, exercises and drills, and the exchange of experience in various areas in Armenia and India was noted.
Lieutenant General Edward Asryan presented the directions of the transformation of the Armenian Armed Forces, emphasizing the importance of Armenia–India defense cooperation in this process.
General Anil Chauhan, currently on an official visit to Armenia, was earlier received by Minister of Defense Suren Papikyan.