ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի ընտանիքի վերաբերյալ շրջանառվող տեղեկությունները
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է սոցիալական ցանցերում տարածվող տեղեկությունները, թե Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանի ընտանիքի անդամները այլ երկրի քաղաքացիներ են։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը։
«Սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր, բանից անտեղյակ, շրջանառության մեջ են դրել ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի ընտանիքի անդամների՝ այլ երկրի քաղաքացի լինելու վերաբերյալ անհիմն տեղեկություններ:
Եվս մեկ անգամ տեղեկացնում ենք հանրությանն ու ԶԼՄ գործընկերներին, որ Էդվարդ Ասրյանի ընտանիքի բոլոր անդամները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներ են։ Ավելին՝ նրա որդին «Պատիվ ունեմ» ծրագրի շահառու է»,- գրել է ՊՆ մամուլի քարտուղարը։

Минобороны опровергает распространяемую информацию о семье начальника Генерального штаба ВС
Министерство обороны Армении опровергает муссируемую в социальных сетях информацию о том, что члены семьи начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Эдварда Асряна являются гражданами другой страны. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министерства обороны Арам Торосян.
«Некоторые пользователи социальных сетей, будучи неосведомленными, распространили необоснованную информацию о том, что члены семьи начальника Генерального штаба Вооруженных Сил являются гражданами другого государства.
Еще раз информируем общественность и коллег из СМИ, что все члены семьи Эдварда Асряна являются гражданами Республики Армения. Более того, его сын является бенефициаром программы "Честь имею"», — написал пресс-секретарь министерства обороны.