Առողջապահության նախարարը պոլիկլինիկաներում ծանոթացել է ապահովագրությանն առնչվող խնդիրներին
Հայաստանի առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը շրջայց է կատարել պոլիկլինիկաներում՝ տեղում ծանոթանալով առողջության ապահովագրությանն առնչվող խնդիրներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ շրջայցի տեսանյութը հրապարակվել է նախարարի «Ֆեյսբուք»-ի էջում:
«Բարձր եմ գնահատում առաջնային օղակի բուժաշխատողների ամենօրյա նվիրված աշխատանքը ու վերահաստատում` ապահովագրության ներդրմամբ էլ ավելի է բարձրանում նրանց մասնագիտական դերն ու առաքելությունը` յուրաքանչյուր պացիենտի առողջության պահպանման ու վերականգնման գործում»,- գրել է նախարարը:
Հայաստանում ներդրված Առողջության համընդհանուր ապահովագրության համակարգը գործում է 2026 թվականի հունվարի 1-ից:

Minister of Health Anahit Avanesyan toured health clinics to inspect the implementation of the universal health insurance system and identify any related issues.
“I highly appreciate the daily dedicated work of primary healthcare workers and reaffirm that with the introduction of insurance, their professional role and mission in preserving and restoring each patient’s health are elevated even further,” the minister said in a statement on social media.
The Universal Health Insurance system introduced in Armenia has been in effect since January 1, 2026.