Վագիֆ Խաչատրյանի առողջական վիճակի վերաբերյալ մեր մարմինները տեղեկություններ են հավաքում. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Բաքվում կեղծ մեղադրանքներով 15 տարվա ազատազրկման դատապարտված Վագիֆ Խաչատրյանի առողջական վիճակին։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնեցին, որ Վագիֆ Խաչատրյանը հոսպիտալացվել է, նրա առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ՀՀ վարչապետը, անդրադառնալով Վագիֆ Խաչատրյանի մասին հարցին, նշեց.
«Վագիֆ Խաչատրյանի առողջական վիճակի վերաբերյալ մեր մարմինները տեղեկություններ են հավաքում և փոխանցում, և այս պահին հրապարակային հայտնի տեղեկատվությունից ավել տեղեկություն չեմ կարող հայտնել»։

Наши органы собирают информацию о состоянии здоровья Вагифа Хачатряна – премьер-министр Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян затронул вопрос о состоянии здоровья Вагифа Хачатряна, приговоренного в Баку к 15 годам лишения свободы по сфабрикованным обвинениям.
Напомним, что несколько дней назад азербайджанские СМИ сообщили о госпитализации Вагифа Хачатряна, его состояние здоровья оценивается как тяжелое.
По сообщению Арменпресс, на брифинге с журналистами после заседания правительства премьер-министр РА, обращаясь к вопросу о Вагифе Хачатряне, отметил:
«Наши органы собирают и передают информацию о состоянии здоровья Вагифа Хачатряна, и на данный момент я не могу раскрыть больше информации, чем известно общественности».