2025 թվականին տնտեսական աճը առնվազն 6 տոկոս կլինի. վարչապետ
Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հունվար-նոյեմբերին կազմել է 8,3 տոկոս։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարության ներկայիս գնահատականներով տնտեսական աճը տարվա արդյունքներով առնվազն 6 տոկոս կկազմի, թեև,ըստ նրա, կան գործընկերներ, ովքեր չեն բացառում, որ աճը կարող է լինել նաև ավելի բարձր։
«Պետք է ուրախությամբ արձանագրեմ, որ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հունվար-նոյեմբերին կազմել է 8,3 տոկոս։ Մինչ նոյեմբերի տվյալների հրապարակումը մենք արդեն որոշակի վստահություն ունեինք, որ տնտեսական աճը 6 տոկոսից քիչ չի լինի»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

2025 economic growth expected to be at least 6%, says Prime Minister
The economic activity indicator for January–November is 8.3%, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting.
According to him, based on current government estimates, economic growth for 2025 will be at least 6 percent, while other estimates suggest that growth could be higher.
“I should gladly note that the economic activity indicator for January–November stood at 8.3 percent. Even before the November data were published, we already had some confidence that economic growth would not be less than 6 percent,” said Nikol Pashinyan.