2025 թվականին տնտեսական աճը առնվազն 6 տոկոս կլինի. վարչապետ
Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հունվար-նոյեմբերին կազմել է 8,3 տոկոս։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարության ներկայիս գնահատականներով տնտեսական աճը տարվա արդյունքներով առնվազն 6 տոկոս կկազմի, թեև,ըստ նրա, կան գործընկերներ, ովքեր չեն բացառում, որ աճը կարող է լինել նաև ավելի բարձր։
«Պետք է ուրախությամբ արձանագրեմ, որ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հունվար-նոյեմբերին կազմել է 8,3 տոկոս։ Մինչ նոյեմբերի տվյալների հրապարակումը մենք արդեն որոշակի վստահություն ունեինք, որ տնտեսական աճը 6 տոկոսից քիչ չի լինի»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Экономический рост в 2025 году составит не менее 6% - премьер-министр Армении
Индекс экономической активности Армении в январе-ноябре составил 8,3%. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил премьер-министр Никол Пашинян на заседании правительства.
По его словам, согласно текущим оценкам правительства, экономический рост к концу года составит не менее 6%, хотя, по его мнению, некоторые коллеги не исключают, что рост может быть и выше.
«С радостью отмечаю, что индекс экономической активности в январе-ноябре составил 8,3 процента. Еще до публикации ноябрьских данных у нас уже была некоторая уверенность в том, что экономический рост будет не меньше 6%», — отметил Никол Пашинян.