«Վրաստան» թերթը նշում է հիմնադրման 105-ամյակը
Թբիլիսիում լույս տեսնող հայկական «Վրաստան» թերթը նշում է հիմնադրման 105-ամյակը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ թերթի անդրանիկ համարը լույս է տեսել 1920 թվականի դեկտեմբերի 20-ին Թբիլիսիում։
«Եվ ահա 105 տարի անշեղ հավատարմությամբ առ ծննդավայր Վրաստանը, իր հարազատ մայրենիով պարբերականը շարունակում է ապրել եւ, ամենակարեւորը, սպասված մնալ, տեղեկատվություն ներկայացնելով Վրաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների, երկրի գործադիր և օրենսդիր մարմինների կայացրած որոշումների մասին։ Թերթը վրացահայության կյանքի տարեգիրն է և միշտ գտնվում է հայ-վրացական բարեկամության առաջնագծում»,- նշված է թերթի հոբելյանական համարում։
«Արմենպրես» լրատվական գործակալության խմբագրակազմը շնորհավորում է «Վրաստան» թերթի ողջ անձնակազմին հիմնադրման 105-ամյակի առիթով։

Газета «Врастан» отмечает 105-летие со дня своего основания
Издающаяся в Тбилиси армянская газета «Врастан» («Грузия») отмечает 105-летие со дня своего основания. Как сообщает Арменпресс, первый номер газеты вышел 20 декабря 1920 года в Тбилиси.
«И вот уже 105 лет с непоколебимой верностью Грузии это периодическое издание на родном армянском языке продолжает жить и, самое главное, оставаться востребованным, предоставляя информацию о происходящих в Грузии событиях и  принимаемых исполнительной и законодательной властью страны решениях. Газета является хроникой жизни армянской общины Грузии и всегда находится в авангарде армяно-грузинской дружбы», — говорится в юбилейном номере газеты.
Редакция информационного агентства «Арменпресс» поздравляет весь коллектив газеты «Врастан» со 105-летним юбилеем.