Հունաստանում ՀՀ դեսպանը «Ստրաբոն» ընկերության ղեկավարության հետ քննարկել է Հայաստան-Հունաստան համագործակցությունը
Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը ընդունել է«Ստրաբոն» աշխարհագրական ուսումնասիրությունների հունական ընկերության նախագահ, արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջորջ Պուկամիսասին և քարտուղար, Աթենքի համալսարանի պրոֆեսոր Էմանուել Յանակուդակիսին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատնից:
Դեսպանատնից նշում են, որ հանդիպմանը դեսպան Մկրտչյանը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումները, տարածաշրջանային գործընթացները։ Միաժամանակ անդրադարձ է կատարվել գիտակրթական ոլորտում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանը:

Посол Армении и глава общества «Страбон» обсудили вопросы армяно-греческого сотрудничества в научно-образовательной сфере
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Греции Тигран Мкртчян принял главу Греческого общества географических исследований «Страбон», посла Джорджа Пукамисаса и секретаря, профессора Афинского университета Эммануэля Яннакудакиса.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, Тигран Мкртчян представил последние развития во внешней политике Армении и региональных процессах.