Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնը շնորհավորել է «Արմենպրես»–ի տարեդարձը
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնը շնորհավորել է «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությանը հիմնադրման 107-ամյակի կապակցությամբ։
«Ավելի քան մեկ դար «Արմենպրես»-ը եղել և մնում է վստահելի տեղեկատվության աղբյուր՝ ձևավորելով հանրային խոսքի բարձր չափանիշներ, պահպանելով մասնագիտական պատասխանատվությունն ու պետական մտածողությունը։
Գործակալության հարուստ պատմությունը, մեկդարյա համբավը, ինչպես նաև բացառիկ արխիվային և վիզուալ բազան կարևոր դեր են ունեցել Հայաստանի նորագույն պատմության փաստագրման և հանրային հիշողության պահպանման գործում։
Մենք բարձր ենք գնահատում տարիների ընթացքում ձևավորված արդյունավետ և փոխվստահության վրա հիմնված համագործակցությունը և վստահ ենք, որ այն կշարունակվի՝ ի նպաստ հանրության իրազեկվածության և պետական հաղորդակցության զարգացման։
Մաղթում ենք «Արմենպրեսին» շարունակական զարգացում և մասնագիտական նոր հաջողություններ»,- նշված է շնորհավորական ուղերձում։

Public Relations and Information Center congratulates Armenpress on 107th anniversary
The Public Relations and Information Center of the Prime Minister’s Office of the Republic of Armenia has congratulated the Armenpress News Agency on the 107th anniversary of its founding.
“For more than a century, Armenpress has been and continues to be a reliable source of information, shaping high standards of public discourse and maintaining professional responsibility and state thinking,” the message said.
It noted that the agency’s rich history, century-long reputation and unique archival and visual resources have played an important role in documenting Armenia’s modern history and preserving public memory.
The Public Relations and Information Center also expressed appreciation for the effective and trust-based cooperation established over the years, expressing confidence that it would continue to contribute to public awareness and the development of state communication.