Հայաստանի և Նիդեռլանդների ԱԳ նախարարությունները քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացրել
Երևանում կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Նիդեռլանդների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև` ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի և Նիդեռլանդների ԱԳ նախարարության քաղաքական հարցերով գլխավոր տնօրեն Մարսել դե Վինկի գլխավորությամբ:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ–ից հայտնում են, որ կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների բարձր մակարդակը  և քաղաքական երկխոսության դինամիկան:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Նիդեռլանդներ Ռազմավարական գործընկերության հռչակագրում ամրագրված ոլորտներում առաջիկա անելիքների շուրջ: Ի թիվս այլ ուղղությունների՝ անդրադարձ է կատարվել հիբրիդային սպառնալիքների դեմ պայքարում փոխգործակցության հարցերին:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ ռազմավարական գործընկերության օրակարգին առնչվող հարցեր՝ ընգծելով նաև այդ համատեքստում երկկողմ համագործակցության խորացման կարևորությունը:
Վահան Կոստանյանը ներկայացրել է ընթացիկ տարվա օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնյան համաձայնությունների արդյունքներով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության պայմաններում տարածաշրջանում և դրանից անդին տնտեսական փոխգործակցության զարգացման նոր հնարավորությունները:

Political consultations were held in Yerevan between the foreign ministries of Armenia and the Netherlands, led by Armenia’s Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan and Marcel de Vink, Director-General for Political Affairs at the Dutch Ministry of Foreign Affairs.
The two sides highlighted with satisfaction the high level of relations between the two countries and the dynamics of political dialogue, the foreign ministry said in a readout.
Discussions were held on the upcoming activities in areas outlined in the Armenia-Netherlands Strategic Partnership Declaration. Among other topics, cooperation in countering hybrid threats was addressed. The participants also discussed issues related to the Armenia-EU strategic partnership agenda, emphasizing the importance of deepening bilateral cooperation in this context.
Vahan Kostanyan presented new opportunities for regional and broader economic cooperation, arising from the peace established between Armenia and Azerbaijan as a result of the Washington agreements reached on August 8 of this year.