ՀՀ վարչապետն այցելել է EUREF Campus Berlin գիտական և տեխնոլոգիական կենտրոն
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բեռլինում այցելել է EUREF Campus Berlin գիտական և տեխնոլոգիական կենտրոն:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացվել էներգաարդյունավետության ապահովման ուղղությամբ գիտական զարգացումներն ու տեխնոլոգիական նորարարությունները, ջրի արդյունավետ կառավարման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Նշվել է, որ կենտրոնը համագործակցում է ինչպես գերմանական, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների հետ:
Կենտրոնի ղեկավարները պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցել նաև ՀՀ կառավարության հետ՝ իրականացնելով փորձի փոխանակում և նպաստելով Հայաստանում էներգետիկայի ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը:
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը և նշել, որ այլընտրանքային էներգիայի զարգացումը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan visited the EUREF Campus Berlin scientific and technological center in Berlin.
According to a readout from the Prime Minister’s Office, Pashinyan was presented with scientific developments and technological innovations aimed at ensuring energy efficiency, as well as programs implemented for effective water management.
It was noted that the center cooperates with both German and international organizations. The leaders of the center also expressed their readiness to cooperate with the Armenian government, exchange experience and contribute to the introduction of modern technologies in Armenia’s energy sector.
The Prime Minister emphasized the importance of bilateral cooperation and noted that the development of alternative energy is one of the priorities of the Government of the Republic of Armenia.