Դավիթ Խուդաթյանը Վրաստանում ծանոթացել է Հյուսիս-հարավ միջանցքի մաս կազմող Ստեփանծմինդա-Գվելեթի հատվածի շինարարությանը
Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ՏԿԵ փոխնախարար Քրիստինե Ղալեչյանի և «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանի հետ այցելել են և ծանոթացել Վրաստանի խոշորագույն ենթակառուցվածքային նախագծերից մեկի՝ 23 կիլոմետրանոց Քվեշեթի-Կոբի մայրուղու և թունելների շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում են ՏԿԵ նախարարությունից՝ այս նախագծի շրջանակներում կառուցվում է երկշերտ ասֆալտբետոնե ճանապարհ, ինչպես նաև 5 կամուրջ և 5 թունել։
Նախագծի շրջանակներում կառուցվում է նաև բացառիկ կամարակապ կամուրջ, որը տարածաշրջանում ամենաբարձր կամուրջն է լինելու։
Այնուհետև Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարար Ռևազ Սոխաձեի և Տարածքային զարգացման նախարար Կախաբեր Գուլեդանիի հետ այցելել և ծանոթացել են Ստեփանծմինդա - Գվելեթի հատվածի շինարարությանը։
Այս ճանապարհը Հյուսիս-հարավ միջանցքի մաս է կազմում:
Նախարարների, շինարարական կազմակերպությունների պատասխանատուների և հսկողություն իրականացնող թիմի գործընկերների հետ քննարկվել են ճանապարհների տեխնիկական մանրամասները, նախագծային լուծումները։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении ознакомился с ходом строительства одного из крупнейших инфраструктурных проектов в Грузии
Министр  территориального управления и инфраструктур Армении ознакомился с ходом строительства одного из крупнейших инфраструктурных проектов в Грузии
В рамках рабочего визита в Грузию министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян вместе с заместителем министра Кристине Галечян и исполнительным директором фонда «Дорожный департамент» Аркадием Черчиняном посетил и ознакомился с ходом строительства одного из крупнейших инфраструктурных проектов в Грузии — 23-километровой автомагистрали Квешети-Коби и туннелей.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, в рамках этого проекта строится двухслойная асфальтобетонная дорога, а также 5 мостов и 5 туннелей.
Затем вместе с министром инфраструктуры Грузии Ревазом Сохадзе и министром территориального развития Кахабером Гуледани члены армянской делегции посетили и ознакомились со строительством участка Степанцминда – Гвелети.
Эта дорога является частью коридора «Север-Юг».
Вместе с министрами, представителями строительной компании и коллегами из группы надзора были обсуждены технические детали дороги и проектные решения.