Վրաց-ադրբեջանական սահմանի մոտ թուրքական ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել
Վրաստանի և Ադրբեջանի սահմանի մոտակայքում նոյեմբերի 11-ին վթարի է ենթարկվել ռազմական ինքնաթիռ, որը պատկանում է Թուրքիային։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է վրացական Imedi TV-ն։
Հեռուստաընկերությունը հայտնում է, որ ձեռք է բերել միջադեպի տեսագրությունը և աշխատում է լրացուցիչ մանրամասները ճշտելու ուղղությամբ։
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է այս տեղեկությունը։ X հարթակում գրառման մեջ գերատեսչությունը հայտնել է, որ Վրաստանում վթարի է ենթարկվել Ադրբեջանից Թուրքիա ուղևորվող C130 բեռնատար ինքնաթիռը։
«Որոնողափրկարարական աշխատանքները սկսվել են Ադրբեջանի և Վրաստանի իշխանությունների հետ համակարգված», - նշված է գրառման մեջ։

На грузино-азербайджанской границе разбился турецкий военный самолет
11 ноября недалеко от границы Грузии и Азербайджана потерпел крушение военный самолет Турции. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил грузинский телеканал Imedi TV.
Телекомпания сообщает, что располагает видеозаписью инцидента и работает над выяснением дополнительных подробностей.
Министерство обороны Турции подтвердило эту информацию. В публикации на платформе X ведомство сообщило, что в Грузии потерпел крушение грузовой самолет C130, следовавший из Азербайджана в Турцию.
“Поисково-спасательные работы начались совместно с властями Азербайджана и Грузии”, — говорится в публикации.