2023-2025 թվականներին ՀՀ կառավարությունը շուրջ 450 միլիոն դոլար է ներդրել ռազմարդյունաբերական համալիրում. վարչապետ
ՀՀ կառավարությունը 2023-2025 թվականներին շուրջ 171 միլիարդ դրամ (շուրջ 450 միլիոն դոլար) ներդրում է կատարել Հայաստանի ռազմարդյունաբերական համալիրում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակած տեսանյութում հայտնել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«2023-2025 թվականի ընթացքում կառավարությունը շուրջ 171 միլիարդ դրամի ներդրում է արել Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերական համալիրում։ Դա շուրջ 450 միլիոն դոլար է»,-նշել է վարչապետը։

Правительство Армении инвестировало около 450 млн долларов в оборонно-промышленный комплекс в 2023–2025 годах: премьер-министр
Правительство Армении в 2023–2025 годах инвестировало около 171 млрд драмов (около 450 млн долларов) в оборонно-промышленный комплекс Армении.
Как передает Арменпресс, об этом премьер-министр Никол Пашинян заявил в видеообращении, опубликованном на его странице в Facebook.
«В течение 2023–2025 годов правительство инвестировало в военно-промышленный комплекс Республики Армения около 171 млрд драмов. Это около 450 млн долларов США», — отметил премьер-министр.