Վարչապետն ակնկալում է, որ Ոստիկանության գվարդիան կլինի որակական նոր ծառայություն
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ակնկալում է, որ Ոստիկանության գվարդիան կլինի որակական նոր ծառայություն՝ Հայաստանի Հանրապետության, քաղաքացիների և հենց իրենց՝ ծառայողների համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանը նման ակնկալիք հայտնեց Ոստիկանության գվարդիայի գործարկման պաշտոնական արարողությանն իր ելույթում:
Փաշինյանը Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողներին նախ շնորհակալություն հայտնեց մինչև այժմ իրենց իրականացրած ծառայության համար՝ որպես ՀՀ ոստիկանության զորքերի ծառայողներ:
«Այսօր մենք բոլորովին նոր ծառայության հիմք ենք դնում: Եվ սա կարևոր շեշտադրում է: Մենք ոչ թե Ոստիկանության զորքերը վերափոխում ենք Ոստիկանության գվարդիայի, այլ մենք ստեղծում ենք ոստիկանության գվարդիա: Իհարկե, անցած պատմությունը, ճանապարհը մեզ հետ է, մեզ համար արժեք է, բայց այսօրվանից պատմության նոր էջ ենք բացում: Եվ մեր ակնկալիքն է, որ Ոստիկանության գվարդիան կլինի որակական նոր ծառայություն՝ և՛ Հայաստանի Հանրապետության, և՛ քաղաքացիների, և՛ հենց իրենց՝ ծառայողների համար»,-ասաց վարչապետը:

Премьер-министр ожидает, что Полицейская гвардия станет качественно новой службой
Премьер-министр Армении Никол Пашинян ожидает, что Полицейская гвардия станет качественно новой службой для Республики Армения, ее граждан и самих военнослужащих.
Как передает Арменпресс, Пашинян выразил такие ожидания в своей речи на официальной церемонии создания Полицейской гвардии.
Пашинян прежде всего поблагодарил сотрудников Полицейской гвардии за их службу в составе Полиции РА.
«Сегодня мы закладываем фундамент совершенно новой службы. И это важный акцент. Мы не преобразуем войска полиции в Полицейскую гвардию, а создаём Полицейскую гвардию. Конечно, пройденный путь, история с нами, он ценен для нас, но с сегодняшнего дня мы открываем новую страницу истории. И мы ожидаем, что Полицейская гвардия станет качественно новой службой как для Республики Армения, для её граждан, так и для самих военнослужащих», — сказал премьер-министр.