ՀՀ դեսպանը և Լարիսայի քաղաքապետը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը Թեսալիայի մարզ կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է Լարիսայի քաղաքապետ Մամակոս Աթանասիոսի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի քաղաքների հետ հարաբերություններ հաստատելու հնարավորությունները։ Լարիսայի քաղաքապետը ներկայացրել է քաղաքի կառավարման իր հայեցակարգը, որի կիզակետում է կանաչ տնտեսության զարգացումը։ Միաժամանակ քննարկվել են ավանդական ուղղություններով (կրթական, մշակութային) երկկողմ հնարավոր նախաձեռնությունների կազմակերպման հեռանկարները։
Մամակոս Աթանասիոսը իր խորին երախտիքներն է արտահայտել դեսպան Մկրտչյանին «Օխի» ազգային օրվա միջոցառումներին իր քաղաքում գտնվելու որոշման և Թեսալիայի մարզ պաշտոնական այց ունենալու համար։

Посол Армении в Греции провел встречу с мэром Ларисы
В ходе визита в Фессалию Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Греции Тигран Мкртчян встретился с мэром Ларисы Мамакосом Афанасиосом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, были обсуждены возможности налаживания отношений с армянскими городами. Мэр Ларисы представил свою концепцию городского управления, ориентированную на развитие «зеленой» экономики. Также были обсуждены перспективы организации возможных двусторонних инициатив в традиционных сферах (образовательной, культурной).
Мамакос Афанасиос выразил благодарность послу Мкртчяну за его решение приехать в его город для участия в мероприятиях Национального дня «Охи» и за его официальный визит в регион Фессалия.