Ֆրանսիայի ԶՈւ գլխավոր շտաբը բանակի առջև նպատակ է դրել պատրաստ լինել հակամարտության
Ֆրանսիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնը հայտարարել է, որ ֆրանսիական բանակը պետք է պատրաստ լինի բախման երեք-չորս տարի անց։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից:
«Առաջին նպատակը, որը ես դրել եմ զինված ուժերի հանդեպ, լինել պատրաստ բախման երեք-չորս տարի անց», - հայտարարել է Մանդոնը Ազգային ժողովի պաշտպանության հանձնաժողովի լսումների ժամանակ։
Նշվում է, որ Մանդոնը խոսել է Ռուսաստանի հետ դիմակայության համատեքստում իրադրության մասին:
Գեներալը հնարավոր է համարել, որ «բախումն արդեն տեղի է ունենում հիբրիդային ձևերով, բայց ապագայում կարող է ավելի խոշոր դառնալ»:

Генеральный штаб Вооруженных сил Франции призвал армию быть готовой к крупному конфликту
Начальник Генерального штаба Вооружённых сил Франции генерал Фабьен Мандон заявил, что французская армия должна быть готова к столкновению с Россией, которое может произойти через три-четыре года. Об этом сообщает “Арменпресс” со ссылкой на агентство ТАСС.
“Первая цель, которую я поставил перед вооруженными силами, - быть готовыми к столкновению через три-четыре года”, — заявил Мандон на слушаниях в Комитете по обороне Национального собрания.
Отмечается, что Мандон говорил о ситуации противостояния с Россией.
Генерал допустил, что “столкновение уже происходит в гибридных формах, но в будущем может стать более крупным”.