Մեզ համար Հունգարիայի դեմ խաղում ոչ-ոքին լավ արդյունք կլինի. Եղիշե Մելիքյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը Հունգարիայի դեմ ոչ-ոքին դրական արդյունք է համարելու:
«Մեզ համար տարբերություն չկա Պորտուգալիայի դեմ խաղից հետո, թե Իռլանդիայի դեմ խաղից առաջ, թե այժմ: Մենք ունենք մեկ նպատակ` հասնել լավ արդյունքի: Առաջնահերթն առաջիկա հանդիպումն է, ավելի հեռուն դեռ չենք նայում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախախաղային ասուլիսի ժամանակ ասաց Մելիքյանը:
Անդրադառնալով Հունգարիայի հավաքականի առաջատար Դոմինիկ Սոբոսլաիին` Մելիքյանն ընդգծեց, որ նա բարձր որակներ ունեցող ֆուտբոլիստ է, սակայն Հունգարիայի ընտրանու կազմում շատ ֆուտբոլիստներ կան, որոնք կարող են խնդիրներ լուծել:
«Մենք լավ թիմ ունենք, որը մեծ հավատ ունի, վաղը պայքարելու ենք, քանի որ նվիրված ենք հավաքականին: Մեզ համար Հունգարիայի դեմ խաղում ոչ-ոքին լավ արդյունք կլինի»,- շեշտեց նա:
Հոկտեմբերի 11-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին Հայաստանի ազգային ընտրանին աշխարհի 2026 թվականի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի երրորդ տուրում կմրցի Հունգարիայի հետ: Այդ հանդիպումը կկայանա Բուդապեշտի «Պուշկաշ Արենա» մարզադաշտում:

Для нас ничья с Венгрией будет хорошим результатом: главный тренер сборной Армении
Главный тренер сборной Армении по футболу Егише Меликян считает ничью с Венгрией положительным результатом.
«Для нас нет разницы, после матча с Португалией, перед матчем с Ирландией или сейчас. У нас одна цель — добиться хорошего результата. Приоритет — предстоящий матч, дальше мы пока не заглядываем», — как сообщает Арменпресс, сказал Меликян на предматчевой пресс-конференции.
Касательно лидера венгерской команды Доминика Собослаи, Меликян подчеркнул, что он футболист с высокими качествами, но в сборной Венгрии много футболистов, способных решать сложные задачи.
«У нас хорошая команда, мы будем бороться завтра, потому что преданы команде. Для нас ничья с Венгрией будет хорошим результатом», — подчеркнул он.
11 октября в 20:00 по ереванскому времени сборная Армении сыграет против Венгрии в третьем туре отборочного турнира Чемпионата мира по футболу 2026 года. Матч состоится на стадионе «Пушкаш-Арена» в Будапеште.