Վահան Բիչախչյանի կարծիքով` հավաքականը ձգտելու է իր խաղը թելադրել Հունգարիային
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանի կարծիքով` աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Հունգարիայի դեմ արտագնա խաղում հավաքականը ձգտելու է իր ֆուտբոլը խաղալ:
«Մեր խմբում բոլոր հավաքականներն էլ շատ լավ են, այդ թվում և Հունգարիայի թիմը: Մեզ համար ամեն խաղում է դժվար լինելու: Սակայն մենք լավ ենք նախապատրաստվել, և թիմում էլ ուրախ մթնոլորտ է: Բուդապեշտ ենք եկել լավ ֆուտբոլ խաղալու և անմնացորդ նվիրվելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Բիչախչյանը:
Ըստ կիսապաշտպանի՝  Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները կենտրոնանալու են սեփական խաղի վրա և ուշադրություն չեն դարձնելու այն հանգամանքին, ով է խաղում մրցակցի կազմում կամ բացակայում:
«Մենք մեր խաղային պլանն ունենք, ու ես լիահույս եմ, որ այն կկարողանանք կյանքի կոչել Հունգարիայի դեմ խաղում: Եթե խաղանք մեր խաղը, ապա խնդիրներ կստեղծենք մրցակցի համար»,- ներկայացրեց նա:
Հոկտեմբերի 11-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին Հայաստանի ազգային ընտրանին աշխարհի 2026 թվականի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի երրորդ տուրում կմրցի Հունգարիայի հետ: Այդ հանդիպումը կկայանա Բուդապեշտի «Պուշկաշ Արենա» մարզադաշտում:

Сборная Армении постарается диктовать свою игру Венгрии: Ваан Бичахчян
Полузащитник сборной Армении по футболу Ваан Бичахчян уверен, что сборная постарается показать свой футбол в выездном матче против Венгрии в отборочном цикле Чемпионата мира.
«Все команды в нашей группе очень сильные, включая сборную Венгрии. Нам будет трудно в каждом матче. Тем не менее, мы хорошо подготовились, и в команде царит радостная атмосфера. Мы приехали в Будапешт, чтобы показать хороший футбол и выложиться по полной», — как сообщает Арменпресс, сказал Бичахчян на предматчевой пресс-конференции.
По словам полузащитника, футболисты сборной Армении сосредоточатся на своей игре и не будут обращать внимания на то, кто играет в составе соперника или кто отсутствует.
«У нас есть план на игру, и я надеюсь, что мы сможем реализовать его в матче с Венгрией. Если мы будем играть в свою игру, то создадим сопернику проблемы», — сказал он.
11 октября в 20:00 по ереванскому времени сборная Армении сыграет против Венгрии в третьем туре отборочного турнира Чемпионата мира по футболу 2026 года. Матч состоится на стадионе «Пушкаш-Арена» в Будапеште.