Օմանի ԱԳ նախարարն անդրադարձել է Հայաստանի գործընկերոջ հետ հանդիպմանը
Օմանի արտաքին գործերի նախարար Բադր բին Համադ բին Համուդ Ալ-Բուսաիդին X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է արել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպման վերաբերյալ։
«ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հանդիպեցի Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Ուրախ եմ առաջիկայում Օմանում նրանց դեսպանությաբ բացման առնչությամբ։ Քննարկել ենք երկկողմ համագործակցությունը խորացնելու հարցը և մտքեր փոխանակեցինք գլոբալ առանցքային հարցերի շուրջ»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Օմանի ԱԳ նախարարը։
Ավելի վաղ Հայաստանի և Օմանի ԱԳ նախարարի մասին հանդիպման մասին հաղորդագրություն էր տարածել ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ նշելով, որ նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցությունն ընդլայնելու հեռանկարները։

Глава МИД Омана о встрече с армянским коллегой
Министр иностранных дел Омана Бадр бин Хамад бин Хамуд Аль-Бусаиди написал в своем микроблоге X о встрече с главой МИД Армении Араратом Мирзояном.
«Я встретился с главой МИД Армении Араратом Мирзояном в рамках 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Я рад предстоящему открытию посольства этой страны в Омане. Мы обсудили вопросы углубления двустороннего сотрудничества и обменялись мнениями по ключевым мировым проблемам», — написал глава МИД Омана, сообщает Арменпресс.
Ранее МИД РА распространил заявление о встрече глав МИД Армении и Омана, отметив, что министры обсудили перспективы расширения двустороннего сотрудничества.