Օմանի ԱԳ նախարարն անդրադարձել է Հայաստանի գործընկերոջ հետ հանդիպմանը
Օմանի արտաքին գործերի նախարար Բադր բին Համադ բին Համուդ Ալ-Բուսաիդին X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է արել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպման վերաբերյալ։
«ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հանդիպեցի Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Ուրախ եմ առաջիկայում Օմանում նրանց դեսպանությաբ բացման առնչությամբ։ Քննարկել ենք երկկողմ համագործակցությունը խորացնելու հարցը և մտքեր փոխանակեցինք գլոբալ առանցքային հարցերի շուրջ»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Օմանի ԱԳ նախարարը։
Ավելի վաղ Հայաստանի և Օմանի ԱԳ նախարարի մասին հանդիպման մասին հաղորդագրություն էր տարածել ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ նշելով, որ նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցությունն ընդլայնելու հեռանկարները։

Omani Foreign Minister Badr bin Hamad Al Busaidi referred to his meeting with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on the sidelines of the 80th Session of the UN General Assembly.
In a post on X, Al Busaidi welcomed the upcoming opening of the Armenian Embassy in Oman and said the sides discussed strengthening bilateral cooperation and exchanged views on key global issues.
Earlier, the Armenian Foreign Ministry issued a statement on the meeting between the Armenian and Omani foreign ministers, noting that they discussed the prospects for expanding bilateral cooperation.