Հայաստանի և Էստոնիայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել բազմակողմ հարթակներում ակտիվ փոխգործակցության շուրջ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը X-ի հարթակում գրառում է կատարել Էստոնիայի ԱԳ նախարարի հետ ունեցած շփումների վերաբերյալ.
«Միշտ հաճելի է շփվել իմ լավ ընկեր Մարգուս Ցահքնայի հետ:
Այս անգամ Նյու Յորքում մտքեր փոխանակեցինք ներկայիս մարտահրավերների և բազմակողմ հարթակներում մեր ակտիվ փոխգործակցության շուրջ:
Որպես ժողովրդավար և համախոհ գործընկերներ՝ մենք հանձնառու ենք շարունակել խորացնել Հայաստան-Էստոնիա երկկողմ գործընկերությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է ՀՀ ԱԳ նախարարը:

Министры иностранных дел Армении и Эстонии обменялись мнениями об активном сотрудничестве на многосторонних площадках
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян написал на платформе X о своих контактах с министром иностранных дел Эстонии:
«Всегда приятно общаться с моим добрым другом Маргусом Цахкна. На этот раз в Нью-Йорке мы обменялись мнениями о текущих вызовах и нашем активном сотрудничестве на многосторонних площадках.
Как демократические и единомышленные партнёры, мы привержены дальнейшему углублению двустороннего партнёрства между Арменией и Эстонией на благо наших народов», — написал министр иностранных дел РА, сообщает Арменпресс.