Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա Դա Սիլվային ՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ Բրազիլի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Բրազիլի միջև ձևավորված արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունները և լիահույս եմ, որ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված համագործակցությունն առաջիկայում առավել կզարգանա և կընդլայնվի՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների:
Բրազիլի կողմից նախաձեռնված մի շարք գլոբալ նախաձեռնություններին Հայաստանի միանալը ևս վկայում է երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդման մասին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Բրազիլի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց»:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание президенту Бразилии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Бразилия Луису Инасио Луле да Силве по случаю Дня независимости страны.
Поздравляю Вас с национальным праздником Федеративной Республики Бразилия — Днем независимости.
Высоко ценю сложившиеся между Арменией и Бразилией плодотворные партнерские отношения и надеюсь, что основанное на взаимном уважении и доверии сотрудничество будет и впредь развиваться и расширяться на благо наших государств и народов.
Присоединение Армении к ряду глобальных инициатив, инициированных Бразилией, также свидетельствует об укреплении двустороннего сотрудничества.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых достижений, а дружественному народу Бразилии — благополучия и постоянного прогресса».