Ամիրյան փողոցում տեղի ունեցած պայթյունից տուժածներից մեկի վիճակը ծանր է
Երևանի Ամիրյան փողոցում սեպտեմբերի 2-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից՝ ընդգծելով, որ հոսպիտալացվել է երեք քաղաքացի:
«Տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։ Մյուսի վիճակը միջին ծանրության է, երրորդ քաղաքացու առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, նա անցնում է համապատասխան հետազոտություններ»,– ասված է նախարարության հաղորդագրությունում։
ՆԳ նախարարության մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում մանրամասնեց, որ Ամիրյան փողոցում տրանսպորտային միջոցի պայթելու ահազանգը ստացվել է ժամը 14:43-ին: Մեկնած կարգախմբերն ու օպերատիվ խմբերը պարզել են, որ պայթյունը տեղի է ունեցել «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայում։

3 hospitalized in Yerevan car explosion
“One of the victims is in serious condition under intensive care,” the ministry said in a statement. The two others are in moderate and satisfactory condition.
Ministry of Internal Affairs spokesperson Narek Sargsyan told Armenpress that a 911 call on the explosion was made at 14:43.
The blast occurred in a Toyota minivan on Amiryan Street in downtown Yerevan. Three nearby vehicles and 1 bus were damaged from the explosion.
Gegham Asatryan, the spokesperson for Yerevan Bus, the city’s bus network, said in a statement that two of the victims were passengers on the bus.