Բաքվում Մինսկի խումբը լուծարելու որոշմանը սպասում են սեպտեմբերի 1-ին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Իլհամ Ալիևի Վաշինգտոն կատարած այցին նվիրված նախարարների կաբինետի հատուկ նիստում անդրադարձել է նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարման հարցին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ լրատվական գործակալությունը:
Բայրամովը նշել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի և դրան կից կառույցների լուծարման վերաբերյալ կոչը տարածվել է ԵԱՀԿ երկրների շրջանում, և սպասվում է, որ այս հարցի վերաբերյալ որոշում կկայացվի սեպտեմբերի 1-ին։
Հայաստանն ու Ադրբեջանը Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին ԵԱՀԿ-ին ուղղված համատեղ դիմում էին ստորագրել՝ Մինսկի խումբը լուծարելու հարցով։

Баку ожидает решения о роспуске Минской группы ОБСЕ 1 сентября
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на специальном заседании Кабинета министров, посвященном визиту Ильхама Алиева в Вашингтон затронул вопрос роспуска Минской группы ОБСЕ.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на азербайджанское информационное агентство АПА, Байрамов отметил, что призыв к роспуску Минской группы ОБСЕ и связанных с ней структур распространился среди стран ОБСЕ, и решение по этому вопросу, как ожидается, будет принято 1 сентября.
8 августа в Вашингтоне Армения и Азербайджан подписали совместное заявление в ОБСЕ по вопросу роспуска Минской группы.