Ընթանում է Քաջարան-Ագարակ 32կմ ճանապարհահատվածի կառուցումը
Հյուսիս-հարավի Տրանշ-4-ի Քաջարան-Ագարակ 32կմ ճանապարհահատվածի կառուցումն ընթանում է աշխատանքային ծրագրին համապատասխան։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից, կատարվել են հետևյալ հիմնական աշխատանքները՝ բետոնե հենապատերի կառուցում՝ 4200խմ ծավալով և շուրջ 600 գծամետր երկարությամբ, ցայսօր հողային աշխատանքների ընդհանուր ծավալը կազմում է շուրջ 2.2 մլն խմ, շինարարություն է իրականացվում նախատեսված կամուրջներից 14-ի վրա, այդ թվում արդեն իսկ կատարվել են 17.5խմ բետոնացման աշխատանքներ։
«Առաջին թունելում նախատեսված երկարությամբ հորատումը գրեթե արվարտված է, մեկնարկել են երկրորդ թունելի հորատման նախապատրաստման աշխատանքները։ Կառուցվում են նախագծով նախատեսված 5 տրանսպորտային հանգույցներից 2-ը։ Ընթացքի մեջ են նաև այլ բնույթի աշխատանքներ»,-տեղեկացնում են «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից։
Քաջարան-Ագարակ 32կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածը կառուցվում է ՀՀ կառավարության և Կայունացման և զարգացման Եվրասիական հիմնադրամի համաֆինանսավորմամբ։

Строительство 32-километрового участка дороги Каджаран-Агарак продолжается
Строительство 32-километрового участка дороги Каджаран-Агарак 4-го транша Север-Юг идёт в соответствии с рабочей программой.
Как сообщили «Арменпресс» в Фонде «Дорожный департамент», выполнены следующие основные работы: возведение бетонных подпорных стен объёмом 4200 кубических метров и протяжённостью около 600 погонных метров, общий объём земляных работ на сегодняшний день составляет около 2,2 млн кубических метров, ведётся строительство 14 из запланированных мостов, в том числе бетонирование объёмом 17,5 кубических метров.
«Бурение проектной длины первого тоннеля практически завершено, начаты подготовительные работы для бурения второго тоннеля. Ведётся строительство двух из пяти предусмотренных проектом транспортных узлов. Ведутся и другие работы», — сообщает Фонд «Дорожное управление».
Участок дороги Каджаран-Агарак протяжённостью 32 км строится при софинансировании правительства Республики Армения и Евразийского фонда стабилизации и развития.