Քաջարանի թունելի շինարարության տեխհսկողության հարցով պայմանագրային բանակցություններ են կայացել ընտրված կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամում տեղի են ունեցել պայմանագրային բանակցություններ՝ Քաջարանի թունելի շինարարության և մոտեցնող ճանապարհների վերակառուցման տեխնիկական հսկողության խորհրդատվական ծառայությունների ձեռքբերման միջազգային բաց մրցույթի արդյունքում ընտրված կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հիմնադրամի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ բանակցությունների շրջանակներում քննարկվել են պայմանագրային մի շարք կետեր, որոնք, մասնավորապես, առնչվում են ծառայությունների մատուցման ժամկետներին, խորհրդատուի աշխատակազմին, պայմանագրի իրավական և ֆինանսական կողմերին։
Քննարկումների արդյունքում վերջնականացվել է պայմանագրի տեքստը։ Նախաստորագրված տարբերակը կներկայացվի ֆինանսավորող կողմին՝ Կայունացման և զարգացման եվրասիական հիմնադրամին, և հաստատում ստանալուց հետո կստորագրվի կողմերի միջև։
Նշված պայմանագրով նախատեսվում է մատուցել Քաջարանի շուրջ 7կմ երկարությամբ թունելի կառուցման և մոտ 4կմ մոտեցնող ճանապարհների վերակառուցման աշխատանքների տեխնիկական հսկողության խորհրդատվական ծառայություններ:
Ընդգծվում է, որ Քաջարանի թունելի կառուցման և մոտեցնող ճանապարհների վերակառուցման աշխատանքների պատվիրատուն «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամն է։

Состоялись переговоры с представителями организации по техническому надзору за строительством Каджаранского тоннеля
В Дорожном департаменте состоялись переговоры по заключению контракта с представителями организации, выбранной по результатам международного открытого тендера на закупку услуг по техническому надзору и консультированию при строительстве Каджаранского тоннеля и реконструкции подъездных дорог.
Как передает “Арменпресс”, Дорожный департамент сообщил, что в рамках переговоров был обсужден ряд договорных пунктов, которые, в частности, касаются условий предоставления услуг, персонала консультанта, а также юридических и финансовых аспектов контракта.
В результате обсуждений был доработан текст контракта. Парафированный вариант будет представлен финансирующей стороне, Евразийскому фонду стабилизации и развития, и после получения одобрения будет подписан сторонами.
Указанный контракт предусматривает предоставление услуг по техническому надзору и консультированию при строительстве Каджаранского тоннеля длиной около 7 км и реконструкции подъездных дорог длиной около 4 км.
Заказчиком строительства Каджаранского тоннеля и реконструкции подъездных дорог является Фонд “Дорожное управление”.