Իսրայելի ՊՆ ղեկավարը հանձնարարել է պատրաստել Իրանի նկատմամբ օդում գերակշռության պահպանման պլան
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակի խնդիրն է պատրաստել օդում Թեհրանի նկատմամբ հրեական պետության ռազմաօդային ուժերի գերակշռության պահպանման միջոցներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Կացը գրել է X սոցիալական հարթակում։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակի խնդիրն է պատրաստել հետախուզական և օպերատիվ միջոցներ, որոնք Իսրայելի ռազմաօդային ուժերին թույլ կտան օդում պահպանել  գերակշռությունը Թեհրանի նկատմամբ», - գրել է նա։
Կացի խոսքով՝ «Իսրայելը մտադիր է ակտիվ պաշտպանական քաղաքականություն վարել Իրանի դեմ» և թույլ չտալ, որ Իրանը վերակառուցի իր հնարավորությունները:

Министр обороны Израиля поручил подготовить план сохранения господства в воздухе над Ираном
Министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил, что задачей Армии обороны Израиля является подготовка средств для поддержания превосходства ВВС еврейского государства в воздухе над Ираном. Как передает “Арменпресс”, Кац написал об этом на социальной платформе X.
“Задача Армии обороны Израиля заключается в подготовке разведывательных и оперативных мер, которые позволят израильским ВВС сохранить превосходство в воздухе над Тегераном”, - написал он.
Кац заявил: “Израиль намерен проводить активную оборонительную политику против Ирана”, чтобы не позволить Ирану восстанавить свои возможности.