Ենթակառուցվածքների ոլորտում համագործակցությունը ռազմավարական նշանակություն երկու երկրների համար. ՀՀ ՏԿԵ նախարարը՝ Վրաստանի դեսպանին
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը հունիսի 25-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԵ նախարարությունից, Դավիթ Խուդաթյանը ողջունել է դեսպանին և ընդգծել, որ Հայաստանի և Վրաստանի համագործակցությունը ենթակառուցվածքների ոլորտում ունի ռազմավարական նշանակություն երկու երկրների համար։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել էներգետիկ ոլորտին։
Ըստ աղբյուրի՝ նախարար Խուդաթյանն ընդգծել է, որ այս ոլորտում համագործակցության հսկայական ներուժ կա, որի լիարժեք օգտագործումը կնպաստի տարածաշրջանային էներգետիկ անվտանգության ամրապնդմանը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տրանսպորտի ոլորտին, ինչպես նաև Հայաստանի և Վրաստանի միջև միջտարածաշրջանային համագործակցությանը։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении и посол Грузии обсудили вопросы транспортной сферы
Министр территориального управления и инфраструктур Республики Армения Давид Худатян 25 июня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в Армении Георгия Шарвашидзе.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Давид Худатян приветствовал посла и подчеркнул, что сотрудничество между Арменией и Грузией в сфере инфраструктуры имеет стратегическое значение для обеих стран.
Были обсуждены вопросы сферы энергетики. Министр Худатян подчеркнул, что в этой сфере есть огромный потенциал сотрудничества, полное использование которого будет способствовать укреплению региональной энергетической безопасности.
Были затронуты вопросы транспортной сферы, а также межрегиональное сотрудничество между Арменией и Грузией.