Հութիները բալիստիկ հրթիռով կրկին թիրախավորել են Իսրայելի օդանավակայանը
Եմենի հութիների «Անսար Ալլահ» շարժումը բալիստիկ հրթիռով կրկին թիրախավորել է Իսրայելի «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է հութիներին պատկանող Al Masirah  հեռուստաալիքը։
Հութիների խոսքով՝ գործողությունը հաջողությամբ հասել է իր նպատակակետին։
«Բեն Գուրիոն» օդանավակայան ժամանող ինքնաթիռները շրջանցել են Միջերկրական ծովը և ժամանակավորապես հրաժարվել շարունակել իրենց երթուղին։
Իսրայելի մի քանի տարածքներում օդային տագնապի ազդանշաններ լսվելուց հետո բազմաթիվ բնակիչներ պատսպարվել են ապաստարաններում։ Սոցիալական ցանցերում տարածված տեսանյութերում երևում են, թե ինչպես են բնակիչները խուճապահար շտապում թաքնվել։
Իսրայելի պաշտպանության ուժերի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ զինվորականները որսացել են Եմենից արձակված ևս մեկ հրթիռ, և երկրի մի քանի շրջաններում օդային տագնապի ազդանշաններ են հնչել ։
Տեղեկություններ կան այն մասին, որ Lufthansa Group-ը մինչև հունիսի 22-ը երկարաձգել է դեպի Իսրայել բոլոր չվերթերի կասեցումը։
Հունիսի 1-ին Եմենի զինված ուժերն իրականացրել են չորս ռազմական գործողություն՝ ուղղված «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանին և կարևոր նշանակետերի Յաֆֆա, Աշդոդ և Ումմ ալ-Ռաշրաշ շրջաններում:
Եմենի հութիները նման գործողություններ են իրականացնում՝ ի աջակցություն Պաղեստինի ժողովրդի՝ պահանջելով Իսրայելից դադարեցնել Գազայի շրջափակումն ու պատերազմական գործողությունները։

Хуситы вновь ударили баллистической ракетой по израильскому аэропорту Бен-Гурион
Хуситы Йемена движения “Ансар Аллах” вновь ударили баллистической ракетой по израильскому аэропорту Бен-Гурион. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил телеканал хуситов Al Masirah.
Согласно сообщению хуситов, операция “успешно достигла своей цели”.
Самолетам, прибывавшим в аэропорт Бен-Гурион, приходилось обигать Средиземное море и временно отказываться от своих маршрутов.
В нескольких районах Израиля звучала воздушная тревога, жителям пришлось укрыться в убежищах. Видеоролики, размещенные в социальных сетях, показывают, как жители в панике спешили спрятаться.
Пресс-служба Армии обороны Израиля сообщила, что военные перехватили еще одну ракету, запущенную из Йемена.
Сообщается, что Lufthansa Group продлила приостановку всех рейсов в Израиль до 22 июня.
1 июня Вооруженные силы Йемена провели четыре военные операции, нацеленные на аэропорт Бен-Гурион и важные пункты назначения в районах Яффо, Ашдод и Умм-эль-Рашраш.
Йеменские хуситы проводят эти операции в поддержку палестинского народа, требуя от Израиля прекратить блокаду сектора Газа и военные действия.