ՀՀ ԱԳ փոխնախարարն ու ֆրանսիացի պատգամավորը անդրադարձել են երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությանը
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի հետ:
Նախարարի տեղակալը նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում Սենատի հետևողական աջակցությունը Հայաստանին՝ ընդգծելով Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի կարևոր ավանդը Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման  գործում: Կարևորվել է երկու երկրների միջև առկա խորհրդարանական սերտ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությանը և Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը:

Замминистра ИД РА и французский депутат обсудили политический диалог на высоком уровне между двумя странами
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян встретился с председателем группы дружбы Франция-Армения Сената Франции Жильбером-Люком Девиназом.
Как передает Арменпресс, об этом Министерство иностранных дел Республики Армения распространило заявление.
Заместитель министра отметил, что Армения высоко ценит последовательную поддержку Армении со стороны Сената, подчеркнув важный вклад Жильбера-Люка Девиназа в укрепление дружественных отношений между Арменией и Францией. Было отмечено тесное парламентское сотрудничество между двумя странами.
В ходе встречи обсуждались вопросы политического диалога на высоком уровне между Арменией и Францией и многосекторального сотрудничества между Арменией и Францией.