ՀՀ ԱԳ նախարարը և Լեհաստանի ԱԳ փոխնախարարը մտքեր են փոխանակել ներկայիս աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների շուրջ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Մարեկ Պրավդայի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Երևան է ժամանել Հայաստանի և Լեհաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ներկայիս աշխարհաքաղաքական փոփոխությունների պայմաններում առկա մարտահրավերների շուրջ՝ շեշտելով դրանց հաղթահարման նպատակով արժեքահեն, համախոհ գործընկերությունների ամրապնդման կարևորությունը: Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Լեհաստան երկկողմ օրակարգին և տարբեր հարթակներում, այդ թվում՝ Եվրամիության հետ համագործակցության տեսլականին, առկա հեռանկարներին:

Глава МИД Армении и замглавы МИД Польши обменялись мнениями по актуальным вызовам в условиях современных геополитических изменений
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял делегацию во главе с заместителем министра иностранных дел Польши Мареком Правдой. Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, делегация прибыла в Ереван в рамках политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами Армении и Польши.
Собеседники обменялись мнениями по поводу актуальных вызовов в условиях современных геополитических изменений, подчеркнув важность укрепления основанных на ценностях и общности взглядов партнерств с целью их преодоления.
В этом контексте была затронута двусторонняя повестка Армения–Польша, а также перспективы сотрудничества на различных площадках, в том числе в рамках ЕС.