Քաջարան-Ագարակ կառուցվող ճանապարհահատվածում նախատեսված է կառուցել 17 կամուրջ, 5 փոխհատում
Հյուսիս-հարավի Տրանշ-4-ի Քաջարան-Ագարակ կառուցվող 32կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածում նախատեսված է կառուցել 17 կամուրջ, 5 փոխհատում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից, 6 կամուրջ գտնվում է բետոնացման փուլում, 11 կամրջի վրա արվում են հողային, հիմքերի կառուցման աշխատանքներ։
Մեղրին շրջանցող տրանսպորտային հանգույցի հիմքերից մեկը, ըստ նախագծի, համընկել և կառուցվում է գործող Մ-2 ճանապարհի վրա։ Կապալառու կազմակերպությունը մինչ տրանսպորտային հանգույցի շինարարության մեկնարկը կառուցել է Մ-2 ճանապարհի նշված հատվածը շրջանցող ճանապարհահատված՝ տրանսպորտային միջոցների անխափան երթևեկությունն ապահովելու համար։

The construction of Kajaran-Agarak road is underway, authorities said Monday.
17 bridges and 5 junctions are planned to be constructed along the 32km long Kajaran-Agarak section of North-South Tranche 4, the Road Department said in a press release.
6 bridges are currently in the concreting phase, while foundation construction is proceeding for 11 bridges.
One of the transport junctions bypassing Meghri has coincided and is being built on the active M-2 highway. The contractor had built a bypass for the section of M-2 prior to launching the project in order to ensure uninterrupted traffic.