Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են խաղաղության համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում իրավիճակը
Անթալիայում երկկողմ հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը:
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում 2025 թվականի ապրիլի 12-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպում են ունեցել: Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարության X-ի հարթակում:
Գրառման մեջ նաև ընդգծվում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկխոսությունը։

Главы МИД Армении и Азербайджана обсудили ситуацию в процессе урегулирования - после завершения работы над текстом мирного соглашения
В ходе двусторонней встречи в Анталье Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов обсудили текущую ситуацию в процессе урегулирования - после завершения работы над текстом соглашения о мире и установлении межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном.
«12 апреля 2025 года в рамках Антальского дипломатического форума состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова. Стороны обсудили текущую ситуацию в процессе урегулирования после завершения работы над текстом соглашения о мире и установлении межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном», — сообщает Арменпресс со ссылкой на сайт МИД Армении.
В записи также подчеркивается, что министры иностранных дел Армении и Азербайджана выразили готовность продолжить диалог.