Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են խաղաղության համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում իրավիճակը
Անթալիայում երկկողմ հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը:
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում 2025 թվականի ապրիլի 12-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպում են ունեցել: Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի տեքստի ավարտից հետո կարգավորման գործընթացում առկա իրավիճակը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարության X-ի հարթակում:
Գրառման մեջ նաև ընդգծվում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկխոսությունը։

Armenia and Azerbaijan discuss settlement process following finalization of peace agreement text
During a bilateral meeting in Antalya, the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan discussed the current state of the normalization process, following the finalization of the text of the Agreement on Peace and the Establishment of Interstate Relations between the two countries, the Armenian Foreign Ministry has announced in a post on X.
"On 12 April 2025, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan and Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met in Antalya on the sidelines of Antalya Diplomacy Forum.
The Parties discussed the current state of affairs in the normalization process following the finalization of the text of the Agreement on Peace & Establishment of Interstate Relations between Armenia & Azerbaijan.