Մխիթար Հայրապետյանն ու Էմանուել Կիվան քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի ռազմարդյունաբերական համագործակցության հեռանկարները
Ֆրանսիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ապրիլի 4-ին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարարության սպառազինությունների գլխավոր տնօրինության ղեկավար Էմանուել Կիվայի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից՝ նշելով, որ քննարկման առանցքում են եղել Հայաստանի և Ֆրանսիայի ռազմարդյունաբերական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, տեխնոլոգիական փոխանակման ծրագրերի նախաձեռնման հնարավորությունները, Հայաստանում պաշտպանական տեխնոլոգիաների զարգացմանն առնչվող հարցեր և այլ թեմաներ։
Նախարարությունից նշում են, որ հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և ՀՀ ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը, ինչպես նաև Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Արման Խաչատրյանը։

Мхитар Айрапетян и Эммануэль Шива обсудили перспективы военно-промышленного сотрудничества Армении и Франции
В рамках рабочего визита во Французскую Республику 4 апреля министр высокотехнологичной промышленности Республики Армения Мхитар Айрапетян встретился с руководителем Главного управления вооружений Министерства вооруженных сил Франции Эммануэлем Шива.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Министерстве высокотехнологической  промышленности РА, отметив, что обсуждались перспективы развития военно-промышленного сотрудничества между Арменией и Францией, возможности инициирования программ обмена технологиями, вопросы, связанные с развитием оборонных технологий в Армении, и другие темы.
В ведомстве отмечают, что на встрече также присутствовали первый заместитель министра Геворг Манташян и председатель Военно-промышленного комитета Министерства высокотехнологической  промышленности РА Арам Дживанян, а также посол Армении во Франции Арман Хачатрян.