Հրանտ-Լեոն Ռանոսը հավաքականից հեռացվելուց հետո հանդես է եկել հայտարարությամբ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին կիսապաշտպան Հրանտ-Լեոն Ռանոսն, ով նախօրեին հեռացվել էր հավաքականից, հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Ինձ համար մեծագույն պատիվ է խաղալ իմ երկրի՝ Հայաստանի համար։  Նախօրեին առանձնազրույց եմ ունեցել հավաքականի գլխավոր մարզչի հետ: Խոսել իմ մասին: Ցանկանում էի նրան ասել, որ լավ մարզավիճակում եմ` մոտիվացված ու պատրաստ, եմ օգնել հավաքականին:
Մարզիչն ինձ հայտնեց, որ մտադրություն չունի ինձ ներգրավել առաջիկա խաղին։ Դա հիասթափություն էր ինձ համար: Ինձ համար կարևոր է  ունենալ խաղային պրակտիկա: Միասին պայմանավորվեցինք, որ ես վերադառնում եմ «Կայզերսլաուտեռն»՝ պատրաստվելու իմ հաջորդ խաղին։  Ինձ համար առավել կարևոր բան չկա, քան Հայաստանը ներկայացնելն է։ Ու միշտ այդ կերպ է լինելու»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` սոցցանցերի իր էջերում գրել է Ռանոսը:
Նախօրեին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Ջոն վան’տ Սխիպը հայտարարել էր, որ Ռանոսը հեռացվել է հավաքականից` իր հետ վերջնագրելով խոսելու համար: Ֆուտբոլիստն ասել է, որ ուզում է լինել թիմի մեկնարկային կազմում:

После отчисления из национальной сборной Грант-Леон Ранос выступил с заявлением
Бывший полузащитник сборной Армении по футболу Грант-Леон Ранос, уволенный накануне из команды, выступил с заявлением.
«Для меня большая честь играть за свою страну — за Армению. Накануне у меня был приватный разговор с главным тренером сборной. Я говорил о себе. Хотел сказать ему, что я в хорошей форме, мотивирован и готов помочь сборной.
Тренер сообщил мне, что не намерен включать меня в предстоящую игру. Это было разочарованием для меня. Для меня важно иметь игровую практику. Мы договорились вместе, что я вернусь в «Кайзерслаутерн», чтобы подготовиться к следующей игре. Для меня нет ничего важнее, чем представлять Армению. И так будет всегда», — как передает Арменпресс, написал Ранос на своих страницах в социальных сетях.
Накануне главный тренер сборной Армении по футболу Джон ван'т Схип сообщил, что Ранос был отчислен из команды за то, что поставил ему ультиматум. Игрок заявил, что хочет быть в стартовом составе команды.