Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել՝ 8-րդը երեք օրվա ընթացքում
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե մարտի 18-ին՝ ժամը 16։40-18:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Ավելի վաղ մարտի 18-ին ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ Ադրբեջանը վերջին 3 օրվա ընթացքում 7-րդ ապատեղեկատվությունն է տարածել:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը բազմիցս վերահաստատել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի դիրքորոշմանը համապատասխան՝ պատրաստ է հետաքննել Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը հիմնավորող փաստերը՝ դրանք ՀՀ-ին փոխանցելու պարագայում։ ՀՀ ՊՆ-ն նաև հայտարարել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանը չի փոխանցել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ոչ մի փաստական տվյալ կամ հիմնավորում։

Минобороны Азербайджана вновь распространило дезинформацию, в восьмой раз за три дня
Как сообщили Арменпресс в Минобороны РА, заявление Минобороны Азербайджана о том, что 18 марта в период с 16:40 до 18:30 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части приграничной зоны, не соответствует действительности.
Ранее 18 марта Министерство обороны РА заявило, что Азербайджан распространил седьмую дезинформацию за последние 3 дня.
Министерство обороны РА неоднократно подтверждало, что в соответствии с позицией аппарата премьер-министра РА готово расследовать факты, лежащие в обосновании сообщений Минобороны Азербайджана, в случае передачи их Республике Армения.
Министерство обороны РА также сообщило, что Азербайджанская Республика не передала Республике Армения никаких фактических данных или обоснований нарушения режима прекращения огня подразделениями Вооруженных Сил РА.