Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել՝ 8-րդը երեք օրվա ընթացքում
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե մարտի 18-ին՝ ժամը 16։40-18:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Ավելի վաղ մարտի 18-ին ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ Ադրբեջանը վերջին 3 օրվա ընթացքում 7-րդ ապատեղեկատվությունն է տարածել:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը բազմիցս վերահաստատել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի դիրքորոշմանը համապատասխան՝ պատրաստ է հետաքննել Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը հիմնավորող փաստերը՝ դրանք ՀՀ-ին փոխանցելու պարագայում։ ՀՀ ՊՆ-ն նաև հայտարարել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանը չի փոխանցել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ոչ մի փաստական տվյալ կամ հիմնավորում։

The Azerbaijani defense ministry has again generated disinformation falsely accusing Armenia of border shooting.
"The claim made by the Ministry of Defence of Azerbaijan that on March 18, between 4:40 p.m. and 6:30 p.m., units of the Armenian Armed Forces fired towards Azerbaijani combat positions in the eastern section of the border does not correspond to reality.
It is important to note that the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed the establishment of a joint Armenia-Azerbaijan mechanism for investigating ceasefire violations and related reports. However, Azerbaijan has yet to respond to this initiative," the Armenian Defense Ministry has said in a statement.
"As of now, the Republic of Azerbaijan has not provided the Republic of Armenia with any factual evidence or justification regarding the alleged ceasefire violations by the units of the Armed Forces of the Republic of Armenia.''