ԱՄՆ հարվածների հետևանքով առնվազն 31 մարդ է զոհվել Եմենում
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները լայնածավալ ռազմական հարվածներ է հասցրել Եմենի հութիների նավահանգիստներին՝ կապված Կարմիր ծովում նավերի վրա նրանց հարձակումների հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է Reuters-ը, դրանց  հետևանքով զոհվել է առնվազն 31 մարդ:
Ըստ աղբյուրի՝ ամերիկացի պաշտոնյան հայտնել է, որ ծավալվող հարվածները կարող են շարունակվել շաբաթներ շարունակ և ներկայացնում են ԱՄՆ-ի ամենամեծ ռազմական գործողությունը Մերձավոր Արևելքում:
Նշվում է, որ  դա տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ Միացյալ Նահանգները ուժեղացրեց պատժամիջոցների ճնշումը Թեհրանի վրա՝ փորձելով Իրանը բերել իր միջուկային ծրագրի հարցով բանակցությունների սեղանի շուրջ:
Լրատվամիջոցը, հղում անելով հութիների կողմից ղեկավարվող առողջապահության նախարարության խոսնակ Անիես ալ Ասբահին, հայտնում է, որ  առնվազն 31 մարդ զոհվել է, ևս 101-ը վիրավորվել է ԱՄՆ-ի հարվածների հետևանքով, հիմնականում՝ կանայք և երեխաներ,

По меньшей мере 31 человек погиб в результате авиаударов США в Йемене
Соединенные Штаты нанесли широкомасштабные военные удары по портам хуситов в Йемене в ответ на их нападения на корабли в Красном море.
Как передает Арменпресс, Reuters сообщает, что погибло не менее 31 человека.
По словам источника, представитель США заявил, что продолжающиеся удары могут продолжаться в течение нескольких недель и представляют собой крупнейшую военную операцию США на Ближнем Востоке.
Отмечается, что это произошло в то время, когда США усилили санкционное давление на Тегеран, пытаясь усадить Иран за стол переговоров по его ядерной программе.
СМИ, ссылаясь на Аниеса аль-Асбахи - представителя министерства здравоохранения, которыми руководят хуситы, сообщили, что в результате ударов США погибли по меньшей мере 31 человек, а еще 101 получили ранения, это в основном женщины и дети.