Խաղաղության պայմանագրի նախագծում Սահմանադրության փոփոխության կամ միջանցքային տրամաբանությամբ անդրադարձ չկա. Փաշինյան
Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի նախագծում միջանցքային տրամաբանությամբ կամ Սահմանադրության փոփոխության վերաբերյալ անդրադարձ չկա։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ Ադրբեջանի կողմից ստացված նոր պատասխանում կան Սահմանադրության փոփոխության կամ միջանցքային տրամաբանությամբ առաջարկներ։
«Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի չհամաձայնեցված երկու կետերից մեկը վերաբերում է սահմանի երկայնքով երրորդ երկրների ուժերի չտեղակայմանը, իսկ մյուսը՝ միջազգային ատյաններում իրավական, դիվանագիտական վեճերին, բանավեճերին։ Խաղաղության պայմանագրի նախագծում Ձեր նշած հարցերի վերաբերյալ անդրադարձ չկա»,-ասել է Փաշինյանը՝ հավելելով, որ Ադրբեջանի կողմից նոր առաջարկ չի ներկայացվել։

Проект мирного договора не затрагивает изменения Конституции или не имеет «коридорной логики»: Пашинян
В проекте мирного договора с Азербайджаном нет ссылок на коридорную логику или изменения Конституции.
Как сообщает Арменпресс, об этом на брифинге с журналистами сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян, отвечая на вопрос о том, содержит ли полученный от Азербайджана ответ относительно проекта мирного договора предложения об изменениях Конституции и имеет ли коридорную логику.
«Один из двух несогласованных пунктов мирного договора с Азербайджаном касается неразмещения сил третьих стран вдоль границы, а другой касается правовых, дипломатических исков в международных инстанциях. В проекте мирного договора не затрагиваются упомянутые вами вопросы», — сказал Пашинян, добавив, что никаких новых предложений со стороны Азербайджана представлено не было.