Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով
Երևանում փետրվարի 25-ի ցերեկը, 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 26-ի գիշերը և երեկոյան, 27-ի գիշերը, մարտի 1-ի երեկոյան սպասվում է թույլ ձյուն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 26-27-ին և՛ գիշերը, և՛ ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։
Մարզերում փետրվարի 25-ի երեկոյան, 26-27-ին, մարտի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն: Հանրապետության ճանապարհներին կլինի մերկասառույց։ Փետրվարի 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-ի ցերեկը կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հարավարևմտյան 2-5 մ/վ, փետրվարի 25-ի ցերեկը սպասվում է քամու ուժգնացում, 26-ին՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։

Температура воздуха в Армении постепенно повысится на 3-5 градусов
Погода без осадков будет наблюдаться в Ереване днем ​​25, 28 февраля, в ночь с 1 на 2 марта. Небольшой снег ожидается в ночь и вечером 26 февраля, в ночь на 27-е и вечером 1 марта.
Температура воздуха в республике постепенно повысится на 3-5 градусов.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что температура воздуха как ночью, так и днем ​​26-27 февраля постепенно повысится на 3-5 градусов.
Снег в регионах ожидается вечером 25, 26-27 февраля, днем ​​1 марта и ночью 2 марта. На дорогах республики будет гололед. 28 февраля, в ночь на 1 марта, днем ​​2 марта будет наблюдаться погода без осадков. Ветер юго-западный, 2-5 м/с, во второй половине дня 25 февраля ожидается усиление ветра, 26-го числа - 17-20 м/с.