2018 թվականից ի վեր համայնքների բյուջեները կրկնապատկվել են․ վարչապետ
Հայաստանի Հանրապետության համայնքային բյուջեներն 2018 թվականից ի վեր կրկնապատկվել են՝ աճելով 136 միլիարդ դրամով կամ 106 տոկոսով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք անընդհատ խոսում ենք պետական բյուջեի եկամուտների աճի մասին, բայց Հայաստանի Հանրապետությունում, բացի պետական բյուջեից, կան նաև համայնքային բյուջեներ։ Իսկ ինչ է տեղի ունեցել 2018 թվականից ի վեր Հայաստանի Հանրապետության համայնքային բյուջեներում։ Ճշգրիտ տեղի է ունեցել այն, ինչ պետական բյուջեում։ Այսինքն՝ համայնքային բյուջեները 2018 թվականից ի վեր կրկնապատկվել են։ Աճը կազմել է 106 տոկոս։ Համայնքային բյուջեները Հայաստանի Հանրապետությունում 136 միլիարդ դրամով աճել են»,- ասաց Փաշինյանը։

Municipal budgets across the country have doubled since 2018, growing 106% or by 136 billion drams, Prime Minister Nikol Pashinyan has said.
“We are constantly talking about the growth in state budget revenues, but besides the state budget we also have municipal budgets in Armenia,” Pashinyan said at the Cabinet meeting. “And what’s happened in the municipal budgets of Armenia since 2018? Precisely the same that happened in the state budget, the municipal budgets have doubled since 2018. The growth is 106%. Municipal budgets in Armenia grew by 136 billion drams.”