Հայաստանի կինոյի հիմնադրամն առանձին տաղավարով կմասնակցի Բեռլինալեի կինոշուկային
Հայաստանի կինոյի հիմնադրամը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ փետրվարի 13-19-ը կմասնակցի Բեռլինալեի շրջանակում գործող Եվրոպական կինոշուկային (EFM), որտեղ կներկայանա առանձին տաղավարով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են հիմնադրամից և շեշտում, որ այն նպատակ ունի ամրապնդելու հայկական կինոյի հեղինակությունն ու դերակատարությունը միջազգային կինոաշխարհում:
«Սիրով հրավիրում ենք բոլոր հայ կինոգործիչներին միանալ մեզ EFM-ի հայկական տաղավարում։ Սա բացառիկ հնարավորություն է կազմակերպելու հանդիպումներ, աշխատանքային քննարկումներ միջազգային գործընկերների հետ և համատեղ ջանքերով նպաստելու հայկական կինոյի զարգացմանն ու ճանաչելիությանն աշխարհի ամենահեղինակավոր կինոշուկաներից մեկում։ Սպասում ենք ձեզ սիրով»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Армянский кинофонд примет участие в кинорынке Берлинале отдельным павильоном
Армянский кинофонд при поддержке Министерства образования, культуры и спорта РА примет участие в Европейском кинорынке (EFM) в рамках Берлинале с 13 по 19 февраля, где будет представлен отдельным павильоном.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает фонд и подчеркивает, что его цель — укрепить репутацию и роль армянского кино в международном киномире.
«Сердечно приглашаем всех армянских кинематографистов присоединиться к нам в армянском павильоне на EFM. Это уникальная возможность организовать встречи, рабочие дискуссии с международными партнерами и совместными усилиями внести вклад в развитие и признание армянского кино на одном из самых престижных кинорынков мира. Мы ждем вас с любовью», — говорится в сообщении.