Bloomberg-ը պատրաստ է Հայաստանին աջակցել միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Bloomberg-ի Եվրոպական տնօրեն Կոնստանտին Կոցիասի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի տնտեսական և ներդրումային միջավայրի զարգացմանն ուղղված հարցեր, ինչպես նաև երկրի դիրքավորումը համաշխարհային տնտեսական համակարգում։
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները՝ ներդրումային միջավայրի բարելավման, տնտեսական կայունության ապահովման և տարածաշրջանային համագործակցության խթանման ուղղությամբ։
Ըստ աղբյուրի՝ Կոնստանտին Կոցիասը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը միջազգային տնտեսական համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ ընդգծելով Bloomberg-ի պատրաստակամությունն՝ աջակցելու երկրին միջազգային տնտեսական հարթակներում ներկայանալու հարցում։

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Bloomberg European Director Constantin Cotzias within the framework of the World Economic Forum.
According to the PM's office, during the meeting, issues related to the development of Armenia’s economic and investment environment, as well as the country’s positioning in the global economic system, were discussed.
Prime Minister Pashinyan presented the reforms implemented by the Armenian Government to improve the investment environment, ensure economic stability, and promote regional cooperation.
Constantin Cotzias highly appreciated Armenia’s efforts to deepen international economic cooperation, emphasizing Bloomberg’s readiness to support the country to be present on international economic platforms.