ՀՀ վարչապետն ընդունել է ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Ֆղանսուազ Ժակոբին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՄԱԿ-ի միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ՄԱԿ կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակին, հիմնական ուղղություններին և նպատակներին:
Մտքեր են փոխանակվել 2026 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության կողմերի 17-րդ  համաժողովի (COP-17) անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ: Միջոցառումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համատեքստում կարևորվել է երկկողմ սերտ փոխգործակցությունը:

PM Pashinyan meets with UN Resident Coordinator in Armenia
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan received the UN Resident Coordinator in Armenia, Francoise Jacob.
According to the Prime Minister's Office, the parties discussed issues related to cooperation between Armenia and the UN.
In particular, they touched upon the framework, main directions, and goals of the UN Sustainable Development Cooperation.
The parties also exchanged views on the preparatory work for the 17th Conference of the Parties (COP17) to the UN Convention on Biodiversity, which will be held in Armenia in 2026.