Հայաստանում չինացի զբոսաշրջիկների թիվը 60 տոկոսով ավելացել է
Չինացի զբոսաշրջիկների թիվը Հայաստանում շարունակում է աճել։ «Արմենպրես»-ի թղթակցի  հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ-ում Չինաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Չեն Մինը Գարնանային փառատոնի՝ չինական Նոր տարվա առթիվ հրավիրված  հանդիսավոր ընդունելության ժամանակ։
«Անցած տարվա սեպտեմբերին բացվեց Ուրումչի-Երևան չվերթը, ինչը զգալիորեն հեշտացրեց մարդկանց տեղափոխումը երկու երկրների միջև։
Չին զբոսաշրջիկների թիվը Հայաստանում շարունակում է աճել և տարեվերջին այն գերազանցել է 38 հազարը, ինչը 60 տոկոսով ավելին է նախորդ տարվա համեմատ»,-ասաց Չեն Մինը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում այս ընթացքում իրականացվել են բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներ, որոնք նպաստել են երկու ժողովուրդների միջև փոխըմբռնման և բարեկամության ամրապնդմանը՝ նոր խթան հաղորդելով Հայաստանի և Չինաստանի միջև բարեկամական հարաբերություններին։

Количество визитов китайских туристов в Армению увеличилось на 60%
Количество визитов китайских туристов в Армению продолжает расти. Как сообщает корреспондент Арменпресс, об этом заявил временный поверенный в делах посольства КНР в Армении Чэнь Мин на торжественном приеме, данном по случаю Праздника Весны - Китайского Нового года.
“В сентябре прошлого года был запущен авиарейс Урумчи-Ереван, что значительно облегчило переезды людей из двух стран.
Количество визитов китайских туристов в Армению продолжало расти и к концу года превысило 38 000, что на 60 % больше, чем в прошлом году”, - сказал Чэнь Мин.
За этот период в Армении было проведено множество культурных мероприятий, которые способствовали укреплению взаимопонимания и дружбы между двумя народами, придав новый импульс дружественным отношениям между Арменией и Китаем.