Դեսպան Աֆյանը կարճատև զրույց է ունեցել Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանում Հայաստանի դեսպան Վահագն Աֆյանը, ՀՀ ռազմական կցորդ Արկադի Տոնոյանի և դեսպանության խորհրդական Տիգրան Գրիգորյանի ուղեկցությամբ, մասնակցել է AeroIndia 2025-ի նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարների կլոր սեղանի քննարկմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հնդկաստանում Հայաստանի դեսպանության տարածած հաղորդագրությունից, ՀՀ դեսպանը կարճատև զրույց է ունեցել Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի և տվյալ ոլորտի այլ պաշտոնատարների հետ:
Առաջիկայում կայանալիք միջոցառման կարգախոսներից է ազդեցիկ քննարկումների, ռազմավարական գործընկերությունների և բեկումնային նորարարությունների խթանումը:
AeroIndia 2025-ը Հնդկաստանի ամենախոշոր օդատիեզերական ցուցահանդեսներից է, որը կարևոր հարթակ է միջազգային համագործակցությունն ամրապնդելու և ոլորտի նորարարական ձեռքբերումները ներկայացնելու համար։

YEREVAN, JANUARY 10, ARMENPRESS. Ambassador of Armenia to India, Vahagn Afyan, along with Armenia's Defense Attaché Arkadi Tonoyan and the Embassy’s Counselor Tigran Grigoryan, participated in a roundtable discussion for the heads of diplomatic missions in preparation for AeroIndia 2025.
The Armenian Ambassador had a brief conversation with India's Minister of Defence, Rajnath Singh, and other officials from the relevant sector, the embassy said in a press release.
The upcoming event's key themes include fostering influential discussions, strategic partnerships, and groundbreaking innovations. AeroIndia 2025 is one of India's largest aerospace exhibitions, serving as an important platform to strengthen international cooperation and showcase cutting-edge advancements in the field.