Հանրապետության տարածքում սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հունվարի 4-ի և 6-ի ցերեկը, 7-9-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 5-ի ուշ երեկոյան և 6-ի գիշերը կլինեն տեղումներ, բարձրադիր գոտում՝ ձյան, ցածրադիր գոտում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը հունվարի 6-ի գիշերը կբարձրանա 6-8 աստիճանով, 7-8-ի գիշերը կնվազի`7-10 աստիճանով։
Մարզերում հունվարի 4-ի և 6-ի ցերեկը, 7-9-ը կդիտվի առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 5-ի երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում, 6-ի գիշերը՝ շրջանների զգալի մասում,սպասվում են տեղումներ՝ լեռնային և նախալեռնային գոտում՝ ձյան տեսքով։ Լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Քամին` հյուսիսարևմտյան, 2-4մ/վ։

На территории республики ожидается переменчивая погода
Днем 4 и 6 января, 7-9 января в Ереване ожидается погода без осадков. Поздним вечером 5 января и ночью 6 января пройдут осадки в виде снега в высокогорье, мокрого снега в низинах.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отмечая, что в ночь с 6 января температура воздуха повысится на 6-8 градусов, а в ночь с 7 на 8 января понизится на 7-10 градусов.
Днем 4 и 6 января в регионах будет наблюдаться погода без осадков. Вечером 5 января в некоторых регионах, в ночь на 6-е, в горах и предгорьях ожидаются осадки в виде снега. В некоторых горных районах также ожидаются бураны и плохая горизонтальная видимость. Ветер северо-западный, 2-4 м/с.