Հանրապետությունում առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջերկրական ծովի շրջաններից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ դեկտեմբերի 27-ի կեսօրից հետո դեպի երեկո և դեկտեմբերի 28-ին Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում և Վայոց ձորի լեռնային գոտիներում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում՝ զգալի, լեռնային մարզերում նաև սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Երևանում նույնպես սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր գոտում՝ ձյան, ցածրադիր գոտում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 27-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով։
Դեկտեմբերի 29-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային՝ գոտում ձյան տեսքով, լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Դեկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-31-ը, հունվարի 1-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 2-4 մ/վ, 28-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18 մ/վ արագությամբ։

Вследствие проникновения циклона из районов средиземноморья с полудня 27 декабря до вечера и 28 декабря в горных районах Ширака, Лори, предгорий Тавуша, Арагацотна, Котайка, Гегаркуника и Вайоц Дзора ожидается снег. В некоторых районах - обильный, в горных районах также ожидаются метели и низкая видимость. В Ереване также ожидаются осадки, в верхней зоне в виде снега, ниже в виде мокрого снега.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Спасательная служба МВД Республики Армения, отмечая, что днем 27 декабря температура воздуха понизится на 3-5 градусов.
В ночь на 29 декабря в некоторых районах ожидаются осадки, в горах и в предгорьях в виде снега. Также будут метели и низкая видимость. Днем 29, 30-31 декабря, 1 января установится погода без осадков.
Ветер западный, 2-4 м/с, 28 числа ожидается усиление ветра, в некоторых районах до скорости 14-18 м/с.