Կարողացա 2024 թվականին բարելավել իմ օլիմպիական արդյունքը. Արթուր Դավթյան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արթուր Դավթյանն անդրադարձել է անցնող` 2024 թվականին:
«Ես ինչ-որ չափով գոհ եմ իմ արդյունքներից, բայց կարող էր ավելի լավ լինել: Ես կատարեցի իմ առաջադրանքը, իսկ մրցավարներն այդ կերպ որոշեցին: Հաջորդ Օլիմպիական խաղերի համար նախ պետք է ձգտենք ուղեգիր նվաճել ու հետո էլ բարդացնել վարժությունը: Կարողացա 2024 բարելավել իմ օլիմպիական արդյունքը»,-«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիրը:
Դավթյանի խոսքով` այժմ ինքը բուժման կուրսեր է անցնում և հաջորդ տարի նոր կվերադառնա բուն մարզումային գործընթացին:
«Հիմա տարիքով ավելի մեծ եմ և ինձ համար առաջնայինը վնասվածք չստանալն է: Մտադիր չեմ բարդացնելու վարժությունս, եթե այն կհանգեցնի նոր վնասվածքների»,-ասաց նա:
Արթուր Դավթյանը Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր է: Նա 2020 թվականի Տոկիոյի ՕԽ-ի բրոնզե մեդալակիր է, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն:

Мне удалось в 2024 году улучшить свой олимпийский результат - Артур Давтян
Член сборной Армении по гимнастике, серебряный призер Олимпийских игр Артур Давтян подвел итоги 2024 года.
"Я в некоторой степени доволен своими результатами, но могло быть и лучше. Я выполнил свою задачу, и судьи так решили. Надо постараться завоевать путевку на следующие Олимпийские игры и усложнить упражнение", - сказал во время встречи с журналистами в пресс-зале Арменпресс серебряный призер Олимпийских игр.
По словам Давтяна, сейчас он проходит курсы лечения и вернется к реальному тренировочному процессу в следующем году.
"Теперь я старше, и приоритет для меня — не получить травму. Я не намерен усложнять упражнение, если это приведет к новым травмам", — сказал он.
Артур Давтян – серебряный призер Олимпийских игр 2024 года в Париже. Он – бронзовый призер Олимпийских игр в Токио 2020 года, чемпион мира и Европы.