Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել`

YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. The Anti-Corruption Court lodged on December 6 a motion by prosecutors seeking forfeiture of assets owned by the former Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lt. general Artak Davtyan. Prosecutors argue that the assets, owned by the general and his affiliates, have been obtained illegally.
The motion has been filed by the stolen asset recovery department of the Prosecutor-General’s Office.
Prosecutors seek the forfeiture of 6 real estate properties with a total estimated value of more than 545,6 million drams; as well as 97,3 million drams.